Vrijdag 23 januari 2026 Coventrygebed in de Kleine Kapel

Vrijdag 23 januari wordt in de Kleine Kapel voor de 2e keer het Coventrygebed gehouden, van 12 – 12.20 uur. Na afloop van de gebedstijd is er ontmoeting met koffie en thee. Welkom aan een ieder die samen met mensen over de hele wereld wil bidden voor vrede, voor verzoening. In heel veel plaatsen vindt het gebed plaats op vrijdag rond 12 uur.

Het Coventrygebed is een gebed voor Vrede en Verzoening. Het gebed vindt zijn oorsprong in de Engelse stad Coventry die in de nacht van 14 november 1940 volledig werd verwoest door een Duits bombardement. Vanuit de verkoolde resten van de kathedraal ontstond het ‘Cross of Nails’, dat een symbool werd voor Vrede en Verzoening.

Na de oorlog werden Spijkerkruizen vanuit Coventry geschonken aan kerken en organisaties in gebombardeerde steden, in Duitsland en elders. En zo ontstond een wereldwijd netwerk van Coventry-gebeden … om tegenover – en in plaats van – haat en onverdraagzaamheid stil te staan en te bidden voor Vrede en Verzoening. Zo weten mensen zich over de hele wereld met elkaar verbonden door de herkenbare vorm van de gebedsviering.

Het Coventrygebed past bij de missie van de Kleine Kapel: het is en blijft actueel om in een tijd van oorlog, onvrede en polarisatie, dichtbij en ver weg, te bidden voor Vrede en Verzoening. In maart zullen we herdenken dat op 22 maart 1945 het bombardement op Nijverdal plaatsvond, niet ver van de locatie van de Kleine Kapel aan de Papaverstraat 24 B in Nijverdal

Data 2026: 23 januari (Week van Gebed), 27 maart (herdenking bombardement Nijverdal), 29 mei, 25 september, 27 november.